VESTI - TEŠKO BEZ TRENINGA!
TEŠKO BEZ TRENINGA! (10.10.2014.)

Na startu sezone u Kvalitetnoj ligi mlađih kategorija obe selekcije kluba doživele su poraze na gostovanjima u Novom Bečeju i Somboru.

I pored poteškoća u organizovanju prevoza za odigravanje ovih utakmica, rukovodstvo kluba je u saradnji sa roditeljima uspelo da pronađe odgovarajuće rešenje i delom obezbedi finansijska sredstva za troškove prevoza, i time omogući nesmetan početak takmičenja.

Ženska kadetska selekcija poražena je u prvom kolu KVL u Novom Bečeju od ekipe KK “Jedinstvo“ rezultatom 92 – 28 po četvrtinama ( 23:4 ; 18:8 ; 18:9 ; 33:7 ). Izabranice Trenera Željka Paljevića nisu mogle pružiti jači otpor kvalitetnoj ekipi iz Bečeja, čiji grad važi za „grad  ženske košarke“. Uslovi koji postoje u ovom gradu zadovoljavaju sve potrebe za nesmetan rad i razvoj mladih košarkašica, a u prilog tome govori i činjenica da se svi Regionalni i Savezni kontrolni treninzi u ovom regionu sprovode upravo u Novom Bečeju, kao i činjenica da se u ovom gradu organizuju i pripreme mlađih reprezentativnih selekcija. Evidentno selektirana ekipa domaćina je od starta nametnula jak ritam utakmice, i pre svega agresivnom igrom u odbrani po celom terenu, uspela da već na poluvremenu stekne nedostižnu prednost. Na ovoj utakmici za Košarkaški klub „Basket In“ nastupilo je šest igračica kojima je ovo bila prva zvanična utakmica, pa je i prisutnost treme dodatno otežalo pristup i opuštenost u igri. Smederevke su na ovoj utakmici nastupile sa 9 igračica, a razlog tome je finansijska strana, odnosno nemogućnost roditelja da učestvuju u troškovima prevoza.

Juniorski sastav je na samom početku takmičenja imao jakog protivnika koji je na svom terenu i pred svojim navijačima slavio rezultatom 84 – 40, po četvrtinama (17:13 ; 20:8 ; 19:17 ; 30:2). Posle napornog i dugog putovanja, i više od četiri sata vožnje, Smederevci su već na zagrevanju pokazali „belu zastavicu“ i samo čekali da sudija i zvanično odsvira kraj utakmice, koja tada još nije ni počela. Trener ekipe Nenad Ilić je sa svojim pomoćnikom Mladenom Stefanovićem pokušao na sve načine da motiviše ekipu pred sam početak utakmice, što je i dalo rezultata igrom u prvom delu. Smederevci su utakmicu započeli dosta „stegnuto“, može se reći, uplašeno. Bilo je dosta početničkih grešaka, ali su srećom i domaći igrači grešili, pa je u prvih 5 minuta utakmice rezultat na semaforu pokazivao 6 : 6. U prvoj četvrtini trener Ilić ubacio svih 10 igrača kako bi održavao visok ritam utakmice koji je nametnut od strane domaćeg sastava. Ekipa Sombora je fizički spremnija i dominantnija, posebno u igri pod košem, ali su Smederevci čestim promenama u odbrani uspeli da na momente zbune protivnika i nateraju ih na greške. Puleni Nenada Ilića imali su snage sve do 2 minuta do kraja treće četvrtine kada su uspeli da smanje prednost Somboraca na 14 razlike, i u tom periodu imali prilike da tu prednost smanje na 10, ali je loša realizacija Marka Mitrovića u dva navrata koštala Smederevce, i u poslednju četvrtinu ušli sa -18 poena zaostatka. Poslednja četvrtina na ovoj utakmica je nešto, što bi svi mi želeli da što pre zaboravimo. U tim trenucima na terenu je postojao samo jedan tim, a to je bila ekipa Sombora! Moramo istaći da su na ovoj utakmici svi igrači dali svoj doprinos u onoj meri koliko su mogli u ovom trenutku, ali svakako treba pohvaliti igru kapitena Milorada Mihajlovića koji je odigrao dobru utakmicu, pre svega u odbrani. Činjenica da su ga pred kraj utakmice hvatali grčevi u nogama govori da je ostavio „srce na terenu“! Ali, to nije bilo dovoljno da ekipa Basket In-a smanji visoku prednost domaćina koja je u tom trenutku iznosila 44 poena.

Nemogućnost treniranja, odnosno NE TRENIRANJA rezultiralo je ovakvim ishodom naših selekcija. Napominjemo da ni muška, ni ženska ekipa u toku nedelje NI JEDNOM nema trening, izuzev za dane vikenda, za kada su zakazane utakmice, odnosno dan pre utakmice ukoliko se za to steknu uslovi.

Svakako ne tražimo opravdanja za ove poraze, i verujemo da ćemo u utakmicama koje slede uspeti da popravimo našu igru. Ženska kadetska selekcija je u slobodna u narednom kolu, dok juniori putuju u Vojku.